Generalleutnant Gerhard Kauffmann

 


Velitel divize 10.1.1940 - 4.1.1942

 * 29.června 1887 v Mariendorfu u Berlina

 + 16.června 1969 v Berlině


Hodnostní postup

Fähnrich 20.dubna 1909

Leutnant 27.ledna 1910

Oberleutnant 18.září 1915

Hauptmann 18.října 1918

Major 1.června 1929

Oberstleutnant 1.října 1933

Oberst 1.září 1935

Generalmajor 20.dubna 1939

Generalleutnant 1.dubna 1941 

 

 Válečná kariéra

 

1.5. 1937 - 10.1. 1940 náčelník kanceláře doplňopvací

                                    armádní skupiny u OKH
10.1. 1940 - 4.1. 1942 velitel 256. Infanterie Division


12.1. 1942 - 30.9. 1943 velitelská rezerva OKH ( pro spory

                                     s Hitlerem po ruské zimní ofenzívě

                                     v prosinci 1941 )


30.9. 1943 odchod do výslužby ( v 56 letech )

 

© KVH Mirotice 2006 - 2012. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode