Generalleutnant Josef Folttmann

 

Velitel divize 1.9.1939 - 10.1.1940

  *  18. ledna 1887  v  Breslau
  +  11. dubna 1958  v Aachen

 


Hodnostní postup

Fähnrich 19.prosince 1907

Leutnant 18.srpna 1908

Oberleutnant 28.listopadu 1914

Hauptmann 18.dubna 1916

Major 1.dubna 1929

Oberstleutnant 1.září 1933

Oberst 1.července 1935

Generalmajor 20.dubna 1939

Generalleutnant 1.února 1941

 

Válečná kariéra

1.9. 1939 - 10.1. 1940 velitel 256. Infanterie-Division
10.1. 1940 - 10.1. 1942 velitel 164. Infanterie-Division
10.1. 1942 - 9.8. 1942 velitel Division Crete  ( 164. )
11.8. 1942 - 10.11. 1942 velitelská rezerva OKH
10.11. 1942 - 10.1. 1944 velitel 338. Infanterie-Division
10.1. 1944 - 8.4. 1945 velitel Staff III u OKH
8.4. 1945 - 30.4. 1945 velitelská rezerva OKH

© KVH Mirotice 2006 - 2012. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode